PSAS sürekli cinsel uyarılma sendromunun nedenleri ve tedavisi

Sürekli cinsel uyarılma
PSAS

PSAS,sürekli cinsel uyarılma sendromu olarak bilinen, orgazm olarak nitelendirilemeyen bir boşalma hissinin sürekli yaşanması, vücudun sürekli cinsel boşalma sırasındaki durumunu koruması olarak tanımlanabilir. Neden oluştuğu tam olarak bilinmemekle beraber son dönemde görülmeye başlayan PSAS bir anda ortaya çıkabiliyor. Özellikle sinir sisteminin etkisi ile oluştuğu düşünülen PSAS cinsel organın çok fazla ısınması kanın cinsel bölgeye daha fazla pompalanması, at binme bisiklet kullanma gibi aktivitelerin genital bölgeye yarattığı baskı yada psikolojik stres gibi faktörler nedeniyle tetiklenebilmektedir.

Hiçbir uyarıcı yokken aniden beliren genital bölge karıncalanması, genital bölgelerde sürekli kan basıncı ile nabız atması, günler süren yalancı orgazm durumları PSAS’ın varlığına işaret etmektedir. Özellikle sosyal yaşamı kısıtlanması, çevreden gelebilecek tepkiler nedeniyle paylaşılamamasının verdiği stres nedeniyle hastalığı yaşayan bireylere yüksek rahatsızlık veren bir hastalıktır.

Tedavi sürecinde öncelikle bu durumun oluşmasının nedenlerini bulmak gerektiğinde süreç uzun ve zorlu olabilir. Psikoanaliz ile teşhisi sağlamak için terapistlerden sorun fizyolojik ise ilgili hekimlerden destek alınarak hastalık sonlandırılabilir.

2 thoughts on “PSAS sürekli cinsel uyarılma sendromunun nedenleri ve tedavisi

  1. ben bir kez daha bu durumla karsilastim bir 20 gun falan arastirma yaparken psasla karsilastim 18 yasindayim bu durum kendiliginden gecti ama iki gundur tekrar basladi psas olabilir miyim cok korkuyorum bu durumdan ne yapabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir