Miyom için bitkisel tedavileri deneyin!

Sağlıklı yaşam
Miyom için bitkisel tedaviler

Rahimde gelişen tümörlere miyom denir. Miyomlar orta yaş üzeri kadınlarda sıklıkla görülürler. Bazen hiçbir belirti göstermezler. Miyomlar geliştiğinde aşırı adet kanaması ve sancıya neden olurlar. Miyom tedavileri daha çok miyomun alınmasına, rahmin alınmasına ya da yöneliktir. Miyomlarınızı küçültmek ve hatta tamamen ortadan kaldırmak için bitkisel tedavi yollarını deneyebilirsiniz.

Miyom için bitkisel çay tarifi

  • Dulavrat otu kökü
  • Girabolu Aslan kulağı
  • Yabani yam tozu
  • Yoğurt otu
  • Sığır kuyruğu

Birer çay kaşığı Dulavrat otu kökü, girabolu, aslan kulağı ve yabani yam tozu ile yarım çay kaşığı yoğurt otu, sığır kuyruğu ve zencefil kökünü bir litre suya atın ve kaynatın. En azından 20 dakika kaynatmanız gerekiyor. Ardından süzün. Elde ettiğiniz bu çaydan günde iki bardak için. Miyom için bitkisel çay tarifini kullanarak miyomlarınızı küçültebilirsiniz.

Miyomlarınızı küçültmek için hint yağı kullanın

Hint yağını ısıtın ve sıcak hint yağına bir bezi daldırın. Bu bezi kasıklarınızda en az 1 saat bekletin. Her on dakikada bir bezi tekrar sıcak yağa daldırın. Hint yağı sıcak bir şekilde etki edecektir. Bu işlemi haftada üç defa tekrarlamanız gerekir. Bu uygulamanın miyomları küçülttüğü söylenir. Ayrıca ağrılarınızı gidermeye de yardımcı olacaktır.

Hayıt tentürü

Çeşitli jinekolojik hastalıklara iyi gelen hayıt tentürü, miyom için de faydalıdır. Günde 3 defa her seferde 25 damla tüketebilirsiniz. Böylece bir süre sonra miyomlarınız küçülmüş olacak.

Miyom ağrıları için aromaterapik banyo

Miyom ağrılarını azaltmak için papatya yağı, lavanta yağı ya da biberiye yağından bir miktar sıcak su dolu küvete koyun. 15-20 dakika küvette dinlenin. Bu banyo miyom ağrılarınızı yatıştıracaktır.

Miyom için bitkisel tedavilerden sonuç alamadığınız takdirde tıbbi tedavi ve operasyonlara yönelmenizde fayda olacaktır. Miyom çoğu kez belirti göstermese de kısırlığa neden olabilir ve bazı belirtilerini yaşamanız günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir