Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir? Neler yapabilirsiniz?

Kadınlarda cinsel isteksizlik
Kadınlarda cinsel isteksizlik

İlişkinizde ya da evliliğinizde doyurucu bir cinsel yaşamınızın olmamasının altında birçok farklı psikolojik yada fiziksel nedenler yatıyor olabilir. İlk etapta etkin bir cinsel yaşam için kişinin kendi içinde duyduğu isteği karşı tarafa yöneltmesi gerekmektedir. Bu yöneltme süreci bireylerin psikolojik durumları çevresel etkenler ve kısıtlayıcılar ayrıca fiziksel nedenlerden doğrudan etkilenmektedir.

Halk arasında cinsel isteksizlik frijidite olarak adlandırılmaktadır. Kadınlarda görülme olasılığı %30 oranında olup erkeklere göre daha yüksektir. Kadınların %2’si fiziksel nedenlerden %98 ise psikolojik nedenlerden cinsel isteksizlik sorunu yaşamaktadır.

Tıbbi kontrollerde fiziksel bir sorun bulunmadıysa birkaç küçük yöntem ile isteksizliğinizi azaltmanız mümkün.

Cinsel arzular kokular, tatlar görsel ve işitsel etkenler sonucu uyarılabilir. Bu nedenle cinsel ilişki öncesinde kendinizi feromon içiren aroma terapik vücut losyonları ile psikolojik açıdan rahatlatabilirsiniz. Cinsel isteği arttırması ile bilinen midye, karides, havyar, tarçın vb besinler size bu süreçte destek sağlayacaktır. Cinsel ilişki dokunma ile başlar bu nedenle partnerinizle cinsel birleşme öncesinde birbirinize dokunarak bu sürece kendinizi hazırlayabilirsiniz. Görsel etkiler cinsel uyarıyı sağlayan etkenlerdendir. Erotik video izleyerek cinsel birleşme için vücudunuzu ve psikolojinizi hazırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir