Endometriozis için bitkisel ilaçlar ve kullanımları

hayıt
hayıt

Endometriozis ortalama olarak her 10 kadından birinde görünmektedir. Genellikle tedavisinde hormon ilaçları kullanılmaktadır. Endometriozis tedavisinin yan etkileri de bulunmaktadır. Bitkisel ilaçlar endometriozisi tedavi ederken en az yan etkiye neden olan yöntemlerdir.

Hayıt otu ve soya tüketerek östrojen seviyenizi dengeleyebilirsiniz. Bu iki bitki endometriozise neden olan östrojen dengesizliğine iyi gelir.

Pıtrak kökü ve deve dikeni sütü fazla östrojenin olumsuz etkilediği karaciğerlerinizi temizleyecektir.

Kırmızı ahududu, yaban elması, çuha çiçeği ve zencefil ile adet dönemindeki aşırı kanamayı ve krampları azaltabilirsiniz.

Adet döneminizde oluşan aşırı ağrıyı gidermek için pelvik bölgenize hint yağı sürebilirsiniz.

İltihabı azaltmak için papatya ve lavanta yağndan banyo suyunuza bir miktar ekleyebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz de önemlidir. Ekinezya ve C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için size yardımcı olacaktır.

Aklınızda bulunsun

  • Bitkisel tedaviler hızlı bir şekilde etki etmezler. Bitkisel tedavilerin sonuçlarını görebilmek için birkaç hafta beklemeniz gerekir. Biraz sabırla uzun vadede sonuçları görebilirsiniz.
  • Bitkisel ilaçların yan etkisinin olmadığı doğru değildir. Eğer kullandığınız bitkilerden sonra kendinizi iyi hissetmezseniz, kullanmayı bırakıp başka bir bitki deneyebilirsiniz.

One thought on “Endometriozis için bitkisel ilaçlar ve kullanımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir