Düzenli tansiyon için aromoterapi tedavisi

aromoterapi
aromoterapi

Son yıllarda spa turizminin etkisiyle ülkemizde masaj uygulamalarında gözle görülür gelişmeler yaşanmıştır. Bu uygulamaların en başında aromaterapi ile diğer hastalıklara etken olan stresi azaltmak gelir. Stres varlığı psikolojiden kan dolaşımına, sindirim sorunlarından, cinsel hastalıklara kadar birçok sonuca neden olmaktadır. Stresin ortadan kalkması ile yaşam standartlarımızda doğrudan bir yükselme yaşanacağı uzmanlar tarafından doğrulanmaktadır.

Kokuların özellikle sinir sistemimize verdiği etkiler ile stresten sıyrılmamız mümkün. Farklı yağların esansları ile gerçekleştirilen aromaterapi uygulamalarında yenilenme, depresyondan çıkma, sakinleşme, endorfin salgılanmasının arttırılması, tansiyonun düzenlenmesi, ağrılarda iyileşme ve azalma gibi faydalar sağlanabilmektedir.

Aromaterapiyi sıcak suya eklenen esansı koklayarak uygulayabileceğiniz gibi banyo suyunuza katarak vücuda doğrudan etkisi ile tatbik edebilirsiniz.

Daha profesyonel bir çözüm almak için masaj merkezleri aromaterapiyi diğer masaj yöntemleri ile birleştirerek size sunacaklardır. Kokulu esansların seyreltilerek vücudunuzda bulunana rahatlama noktalarına ovuşturma yolu ile uygulanması aromaterapinin etkilerine fiziksel gevşemeyi de ekleyecektir. Bu süreçte hafif bir müzik eşliğinde bedeninizi dinlenmeye bırakmanız bir sonraki gün için dinçlik etkisi sunacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir