Anne sütünün kalitesini artırmak için neler yapmalısınız?

Emziren kadın
Anne sütünün kalitesini artırmak için

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için özellikle 6 ay anne sütü ile beslenmesi çok önemlidir.Bebeğinize n4 kadar kaliteli bir süt sunarsanız ilerleyen yaşlarındaki bağışıklık sistemine ve gelişimine o kadar olumlu katkı sağlamış olursunuz.

Yiyeceklerinize birkaç altın besin maddesi ekleyerek sütünüzün kalitesini arttırmanız mümkün. Özellikle fosfor, çinko, iyot A, C, E vitaminleri içermesiyle yumurta en kaliteli protein kaynaklarından biridir. Bu nedenle kaliteli bir süt içinde haftada 2 3 kere yağda kızartılmış olmamak kaydıyla yumurta tüketmeniz öneriliyor.Yoğurt ise içinde bulunan kalsiyum oranı ile süt kaliteniz için vazgeçilmez bir besin maddesi.Bebeğin kemik ve diş sağlığını doğrudan etkileyen yoğurdun anne tarafından günde 2 ya da 3 bardak tercih edilmesi bebek gelişimi açısından çok önemli.

Koyu yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi içerdikle folik asit açısından bebekte anemi riskini azaltarak gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca folik asidin gelişim gerili felç gibi hastalıklarında önüne geçtiği bilinmektedir.

Badem ceviz fındık gibi besin maddeleri ise sütün kaliteli olarak salgılanmasına ve bebeğin sinirsel gelişimine olumlu bir katkı sağlayacağından gene süt verirken tercih etmeniz gereken besinler arasında.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir